magazin
Január végén jelent meg Szimler Bálint és Rév Marcell a hazai, alternatív zenei életet feltérképező munkájának, a Balathon Methodnak extrákkal…
továbbhír
A Filmhetet beharangozó legújabb videóban, elsőként Szimler Bálint és Rév Marcell mesél a Balaton method készítéséről, majd Dési András György és…
továbbhír
Az Auróra klub októberben is számos filmes programot kínál: a külföldi alkotások mellett feltűnik Szimler Bálint és Rév Marcell zenés road movieja,…
továbbmagazin
Elkészült a Kodály Method élőzenés klipjeit koronázó egész estés zenei film, a Balaton Method. Szimler Bálint és Rév Marcell közösségi…
továbbmagazin
Gimnazista korában vette fejébe, hogy operatőr lesz, és rögtön forgatásokra kezdett járni, az SZFE-en összebarátkozott Szimler Bálinttal, akivel…
továbbhír
A Kodály Method alkotói különleges zenés filmet forgattak a Balaton körül, 17 zenekar és több száz zenész közreműködésével. A Balaton Methodot…
továbbhír
Szimler Bálint rendező és Rév Marcell operatőr Kodály Method című audiovizuális-webes projektjéből kapott ízelítőt pénteken a Titanic Filmfesztivál…
továbbhír
A Titanic Nemzetközi Filmfesztivál idén is nagyon erős a turné és koncert-dokumentumfilmekből. Újdonság, hogy a zenés filmek a mozik mellett egy új…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié